Yürüyüş ve bisiklete binmek reçetelerde yer alacak

Doktorlar, kalp hastalığını yenmek ve ulusun refahını artırmak için yürümeyi ve bisiklete binmeyi reçete edecek.

İngiltere’de yeni açıklanan bir sıhhat güzelleştirme programında bisiklete binme ve yürüme aktivitelerinin pratisyen tabipler tarafından reçete edilmesi kararlaştırıldı.

Daily Mail’de yer alan habere nazaran, bu yıl içinde uygulamaya konulacak pilot uygulama, insanları daha fazla idman yapmaya teşvik ederek kanser ve kalp hastalıkları oranlarını düşürmeyi amaçlıyor.

Ayrıca, İngiltere Ulusal Sıhhat Hizmetleri (NHS) üzerindeki yükü hafifletmesinin yanı sıra, beşerler kısa seyahatler için otomobillerini kullanmayı bıraktıkça yollardaki tıkanıklığın azalacağı da umuluyor.

ETKİLERİ İZLENECEK

NHS, reçetelerin tekerlekli sandalye kullanıcıları için gerekli antrenmanları de içereceğini söyledi.

Reçetelerin sonuçları, azalan pratisyen tabip randevuları ve ilaca bağımlılık üzere noktaları inceleyecek, bu faaliyetlerin bireylerin sıhhati üzerindeki tesirini pahalandırmak için izlenecek.

Ulaştırma Bakanı Trudy Harrison, “Yürüyüş ve bisikletin, fizikî ve zihinsel sıhhat üzerinde muazzam olumlu bir tesiri var, bu yüzden ülke çapında insanları harekete geçirecek ve NHS üzerindeki yükü hafifletecek bu projeleri finanse ettik” açıklamasında bulundu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir