Sony PS 4’ün ne kadar sattığını açıkladı

Nitekim geçtiğimiz nesildeki PlayStation 4 de beklentileri tamamen karşılayan bir yapıyla karşımıza çıkmıştı. 2013 yılında satışa sunulan konsol beklenildiği üzere kısa vadede önemli bir satış başarısına imza attı. Bu başarı PlayStation 5’in de önünü açtı. Peki gelelim asıl sorumuza. PlayStation 4 şimdiye kadar toplamda ne kadar sattı?

Bilindiği üzere Sony 2013 yılında satışa sunduğu PS4’ü pek çok defa yeniledi. Öncelikli olarak kasa tarafında bazı değişikliklere giden Sony, sonrasında PS4’ü daha da güçlendirerek 4K desteği ekledi ve PS4 Pro’yu satışa sundu.

Geçtiğimiz gün açıklanan rakamlara göre PS4, ilk çıkış yaptığı 2013 yılından bu yana 116.6 milyonluk satış yapmayı başardı. Bu gerçekten muazzam bir başarı diyebiliriz.

Aynı başarıyı PS5’in gösterip göstermeyeceği ise merak konusu. Gerçi şu sıralar PS5’te büyük bir stok sorunu var. Konsolun çıkışının üzerinden 1 yıl geçmiş olmasına karşın hala karaborsada satılmakta. Yani PS5 almak için normal değerinin hayli üzerinde fiyatlar ödemek gerekiyor. Kimse de bu işe çok sıcak bakmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir