Jorge Jesus: Defansta göstermiş olduğumuz kötü performansta yorgunluğun da etkisi var

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Karagümrük maçı sonrasında konuştu.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 9. haftasında Karagümrük’ü alanında 5-4 mağlup eden Fenerbahçe’de teknik yönetici Jorge Jesus gayret sonrasında yayıncı kuruluşta açıklamalarda bulundu.

Portekizli teknik adam, kazandıktan sonra skorun bir değeri olmadığını belirtirken, savunmada gösterdikleri performansta ise yorgunluğun değeri olduğunu söyledi. Jorge Jesus’un kelamları şöyle:

“En kıymetlisi maçı kazanmak. 1-0 da olsa, 10’a 9 da olsa da skorun ehemmiyeti yok. Olağanda savunmada inançlı bir ekibiz lakin bugün savunma ve kaleci çizgimiz âlâ bir gününde değildi. Yaptığımız değişikliklerle maçı kazandık. Kazanmış olmak değerli. Bugünkü maç bizim savunmamızın bir örneği değildi. Bugün defansif manada yeterli günümüzde değildik.

Ferdi bugün 11’de oynayacaktı. O olmayınca planımız etkilendi. Düzgün durumda olduğunu düşünüyorum. Kendisi kaliteli bir oyuncu. Defansta göstermiş olduğumuz makus performansta yorgunluğun da tesiri var. Stoperlerimiz her maç 90 dakika oynadı. Birtakım berbat kararlarda bunun değeri var bilhassa Szalai için.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir