İŞKUR heyeti Azerbaycan’ı ziyaret etti

AZERBAYCAN (İGFA) – Türkiye-Azerbaycan Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Ortak Daimî Kurulu 10’uncu toplantısı kapsamında imzalanan hareket planı doğrultusunda Azerbaycan Devlet İstihdam Ajansı (DMA) ile İŞKUR ortasında istihdam hizmetleri, etkin iş gücü hizmetleri ile iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri çerçevesinde yapılmaya başlanan bilgi ve deneyim paylaşımı devam ediyor.

Bu kapsamda Genel Müdür Yardımcısı Samet Güneş başkanlığındaki İŞKUR heyeti 1-3 Kasım tarihleri ortasında Azerbaycan’a çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Çalışma ziyareti kapsamında DMA’nın Quba-Haçmaz Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen mesleksel eğitimleri bitiren kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Ayrıyeten, Emek ve Ahalinin Toplumsal Müdafaası Bakanlığı bünyesinde oluşturulan ve Bakanlığın tüm hizmetlerini tek çatı altında sunan DOST Ajansı da ziyaret edilerek DMA ve Bakanlığın iş arayanlara ve patronlara yönelik mahallî seviyedeki uygulamaları yerinde görüldü.

Kurumlar ortasındaki iş birliğinin güçlendirilmesine ve ortak çalışma alanlarının artırılmasına yönelik istişareler sonucunda çalışma ziyareti sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir