Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, raylı sistem kararı Resmi Gazete’de… Kampüs-Çarşı hattı yatırım programında

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Ulu, ulaşımda kentin merakla beklediği raylı sistem projesiyle ilgili müjdeli haberi paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan karara nazaran Adapazarı ile Serdivan ilçeleri ortasında yapılacak Kampüs-Çarşı sınırı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından inşa edilecek.

TARİHİ KARAR RESMİ GAZETE’DE

Kısa mühlet evvel Ankara temaslarını ağırlaştıran Lider Ekrem Büyük, 4 farklı sınır için hazırlanan raylı sistem projelerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’na sunmuş, bakanlığın Kampüs-Çarşı sınırını gündeme aldığını açıklamıştı. Ziyaretin üzerinden geçen kısa müddet içerisinde kentin hasretle beklediği raylı sistemlerin birinci etabı için tarihi karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla raylı sistemlerin birinci etabı Kampüs-Çarşı sınırı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yatırım programına alındı.

Göreve geldikleri birinci günden bu yana kenti raylı sistemlerle buluşturmak ismine ağır çaba sarf ettiklerini söz eden Lider Şanlı, “Şükürler olsun. Kentimiz ulaşımı için tarihi günlere tanıklık ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete’de raylı sistem projelerimizde 4 çizgiden biri olan Kampüs-Çarşı sınırı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın yatırım programına alındı. Kentimize, hemşerilerimize iyi olsun” dedi.

9 KİLOMETRELİK HAT

Atatürk Bulvarı’ndan üniversiteye uzanacak 9 kilometrelik sınırın Yerleşke ulaşımı için çok kıymetli olduğunun altını çizen Lider Ekrem Büyük, karar ile birlikte Sakarya ulaşımı için yeni bir sayfa açıldığını kaydetti. Aziz, “Sakarya’mız için bir projeyi daha hayata geçirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Raylı sistemin hayata geçirilmesindeCumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdülkadir Uraloğlu’na, Genel Lider Yardımcımız Ali İhsan Yavuz’a, Sakarya Milletvekillerimize, AK Parti Vilayet Liderimiz Yunus Tever’e, MHP Vilayet Liderimiz Oğuz Alkaş’a, emeği geçen bakanlık ve büyükşehir bürokratlarımıza, Ankara’daki ve kentimizdeki STK genel liderlerine, vilayet liderlerine ve heyetlerine,Sakarya basınının idare konseyi lideri ve çalışanlarına ve raylı sistemin hayata geçmesi için uğraş gösteren, dayanaklarını esirgemeyen tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi iletiyorum. Sakaryamız için tarihi değere sahip bu projeyi daima birlikte başardık. Raylı sistem kentimize güzel olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir