BBP’den istifa açıklaması: Partiye operasyon yapılmaya çalışılıyor

Büyük Birlik Partisi Sözcüsü ve Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, ortalarında parti yöneticilerinin de olduğu isimlerin istifasının akabinde bir açıklama yaptı.

Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, birkaç gündür geçmişte kısa mühlet partide çeşitli misyonlarda bulunan, sonrasında yaşadıkları sorunlar nedeniyle misyonlarından ayrılmak zorunda kalan bireyler üzerinden partiye bir operasyon yapılmaya çalışıldığına şahit olduklarını belirtti.

Parti aleyhindeki bir kısım medyada yürütülen kampanyaya alet olan şahısların, partide misyon yaptıkları periyoda ve ayrılma sebeplerine dair detayları paylaşmanın, yalnızca kelam konusu şahısların utanacağı durumları ortaya çıkaracağını anlatan Tunç, şöyle devam etti:

İDDİALARI YALANLADI: BU TÜRLÜ BİR ŞEY KELAM KONUSU DEĞİL

“Partimizin yetkili şuralarında yapılan toplantılarda, seçilmiş rastgele bir yöneticimizin görüşlerini açıklarken rastgele bir kısıtlamaya maruz bırakılması kelam konusu değildir, hiçbir vakit da olmamıştır. Bilhassa Sayın Genel Başkan’ımızın, rastgele bir MKYK toplantımızda, kelam isteyen bir heyet üyemize kelam vermemesi, müdahalede bulunması ya da kendisine yöneltilen rastgele bir soruyu cevaplamaması da kelam konusu olmamıştır. Bu gerçeklerin aksindeki her sav palavradır. Bununla birlikte, her siyasi partide olduğu üzere kamuoyuna yönelik açıklamaların, partimizin istişare edildikten sonra yetkili heyetlerde birlikte alınan kararları doğrultusunda ve yeniden birlikte karar verdiğimiz üslup çerçevesinde yapılması temeldir. Bunun tersine davranışlar disiplin problemidir.” 

Tunç, “Cumhur İttifakı bileşenleriyle birlikte ülkemiz ve milletimiz için ortak maksatlara yürüdüğümüz, üstelik dünyada ve ülkemizde tüm koşulların bizi birlik olmaya mecbur kıldığı günlerde istikametimizin, geleceğimizin, kurulduğumuz günden beri ayrılmadığımız unsurlarımızın, birtakım şahısların hırslarına, kaprislerine, dengesizliklerine kurban edilmesi kelam konusu olamaz.” tabirlerini kullandı.

İSTİFALARINI KAYIP OLARAK GÖRMÜYORUZ

Terör örgütlerini legal sayarak oy hesabı yapan iş birlikçi bir muhalefet anlayışı ve siyaset tekniğiyle yapacak siyasetleri ve yürüyecek yolları olmadığını kaydeden Tunç, “Partimizin üyesi iken öbür partilere CV gönderecek kadar zavallı ve siyasi ahlaktan mahrum olanların istifasını kayıp olarak görmüyoruz. Yollarına layık oldukları yerlerde devam etmelerini diliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir