Başakşehir’den “hükümet istifa” sloganlarına tepki

Medipol Başakşehir Kulübü, futbolun gücünün uygunluk için kullanmanın vakti olduğunu belirten bir açıklama yayımladı.

Fenerbahçe-Konyaspor maçının akabinde Beşiktaş-Antalyaspor müsabakasında da tribünlerden “hükûmet istifa” tezahüratları yapıldı. Bunun üzerine kimi spor kulüpleri, resmi sitelerinden yaşananlarla ilgili “kınama” bildirileri yayımlamaya başladı.

Başakşehir kulübünden yapılan açıklamada, “Ülkemiz son yüz yılda yaşanan en büyük felaketlerden biriyle karşı karşıya. Başakşehir Futbol Kulübü olarak futbolun muazzam gücünü, uygunluk için kullanmanın tam vakti olduğuna inanıyoruz. Söylenecek her kelamın, haykırılacak her sözün birlik ve beraberlik üzerine olmasını arzuluyoruz. Tüm futbolseverleri, büyük bir felaketin yaralarını sarmaya çalıştığımız bugünlerde farklı ve yararsız maksatlara hizmet edenlerden uzak kalmaya davet ediyoruz. Bu felaketin yaralarını omuz omuza saralım.” tabirleri kullanıldı.

ERDOĞAN’IN TAKIMI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmişte yaptığı açıklamada “Ben rahatım. Niçin rahatım? Başakşehir’i ben kurdum” demişti.

Erdoğan, “Başakşehir şampiyonluğu yakalarsa, bu da olağan bir ihtilaldir. Yani illa milyonların izlediği ekipler değil, demek ki binlerin izlediği gruplar da şampiyon olabiliyormuş” tabirini kullanmıştı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir