Arkadaşının silahlı saldırısına uğrayan genç öldü

Olay Gaziosmanpaşa Hürriyet Mahallesi’nde saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Paşaçayırı Caddesi’nde kıraathane işleten Abdullah Gültekin, arabasıyla iş yerine giderken arkadaşının silahlı saldırısına uğradı.

Kurşunlardan ikisi Gültekin’in bedenine isabet ederken kuşkulu olay yerinden kaçtı. Akının akabinde Gültekin, arabasıyla kaçmaya çalışsa da bedenine isabet eden kurşulanlarla ağır yaralandığından direksiyon hakimiyetini kaybetti ve öteki bir araca çarparak durdu.

Silah sesleri üzerine sokağa çıkan esnaf, Gültekin’in yaralandığını fark edince polisi aradı. Olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Sıhhat grupları ağır yaralanan Gültekin’i birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırdı.

Gültekin hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis, kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

‘Abi kardeş gibilerdi’

Saldırının akabinde olay yerine gelen Gültekin’in arkadaşı, “İkisi de kardeşimiz üzereydi. Abi kardeş gibilerdi. Ortalarında tartışma çıkmış sonra da silahlı hengameye dönmüş diye duyduk. İkisi tıpkı otomobilde değildi. Vuran kişi dışarıdaymış. Ne oldu nasıl oldu tam bilmiyoruz. İkisini de tanıyorduk. Yazık oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir