Zeljko Obradovic, Fenerbahçe üzerinden ateş püskürdü: Tamamen kurgu! Neden yazıyorsunuz

Fenerbahçe basketbol tarihinin en büyük efsaneleri ortasında yer alan Zeljko Obradovic, Sırp basınına değerli açıklamalarda bulundu. Obradovic çıkan haberlere reaksiyon gösterirken Fenerbahçe örneği verdi. İşte detaylar…

KARİYERİNDE BİR BİRİNCİSİ YAŞADI

THY Euroleague gruplarından Partizan’ın Sırp koçu Zeljko Obradovic, Avrupa mesleğinde bir birinci yaşadı.

Uzun yıllar Fenerbahçe’yi de çalıştıran başarılı koç, Partizan ile Euroleague’e âlâ bir başlangıç yapamadı ve birinci 3 maçından 3 yenilgiyle ayrıldı. Obradovic, bu olumsuz seri ile birlikte 28 yıllık başantrenörlük mesleği boyunca birinci defa bir Avrupa tertibine 3’te 0 ile başlamış oldu.

Obradovic, daha evvelki dönemlerinde birinci 3 maçlarda 15 kere 3 galibiyet, 9 sefer 2 galibiyet 1 yenilgi ve 4 sefer de 1 galibiyet 2 yenilgi almıştı.

FENERBAHÇE SÖZLERİ

Zeljko Obradovic, THY Euroleague öncesi Fenerbahçe hakkında değerlendirmelerde bulunmuştu. Deneyimli başantrenör “Partizan, EuroLeague’de en deneyimsiz gruplardan biri. Bizim dışımızda Valencia ve Baskonia en tecrübesiz kadrolar. Şayet genç ve tecrübesizsen parkeye çıkmalı ve her şeyini ortaya koymalısın. Fenerbahçe, Milan, Real Madrid, Anadolu Efes, Panathinaikos, Barcelona, Olympiakos üzere gruplar var, hepsinin deneyimi var. Bizim avantajımız güç ve istek olmalı” değerlendirmesinde bulunmuştu.

FENERBAHÇE’DE TARİHİ MUVAFFAKİYETLER ELDE ETTİ

Zeljko Obradovic Fenerbahçe’de 7 senede 5 EuroLeague Final-Four’u, 3 EuroLeague Finali, 1 EuroLeague Şampiyonluğu, 4 Türkiye Ligi, 3 Türkiye Kupası ve 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandı.

Sırp başantrenör kulüp tarihine ismini altın harflerle yazdırdı.

FENERBAHÇE ÜZERİNDEN ATEŞ PÜSKÜRDÜ: NEDEN YAZIYORSUNUZ!

Partizan Başantrenörü Zeljko Obradovic, EA7 Emporio Armani Milan’a kaybettiği maç sonrası Sırp basınında çıkan haberlere reaksiyon gösterdi.

“Bu yaz gazetelerde kaç tane oyuncuyu Partizan’a yazdınız, sayamadım bile.” diyerek kelamlarına başlayan Obradovic, “Haberlerinizin tamamı bilim kurgu! Bu kadar ismi kim yazıyor, bilmiyorum. Bana gelip rastgele bir ismi sormadınız bile, neden yazıyorsunuz. Şu anda diğer bir oyuncu transfer edecek bütçemiz yok. Elimdeki takımla çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

“FENERBAHÇE NE KADAR ÖDEYECEK GÖRDÜNÜZ MÜ?”

Obradovic, “Bazıları ‘Partizan Campazzo’yu istiyor’ yazdı. Fenerbahçe ve Real Madrid’in Campazzo’ya ne kadar ödeyebileceğini gördünüz mü? Partizan bu paraları verebilir mi sanıyorsunuz! ‘Partizan’ın parası var’ yazıyorsunuz. Partizan, taraftarlarıyla birlikte hoş bir kıssa yazdı ve çok güzel sayıda bilet sattı. Bu biçimde bir bütçe oluşabildi.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

2013-2020 ortası Fenerbahçe’yi çalıştıran ve sarı lacivertli kulübü 2017’de Avrupa’nın doruğuna çıkaran Zeljko Obradovic, bu dönem THY EuroLeague’de çıktığı birinci 3 maçın tamamını kaybederek mesleğinde berbat manada bir prensip imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir