Zelenskiy yine Avrupa’yı eleştirdi

Zelenskiy, yarın yapılacak “Ukrayna-AB Zirvesi”ne katılmak üzere Kiev’e gelen Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen ile görüştü. Taraflar daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Zelenskiy, Von der Leyen ile görüşmesinde Rusya’ya karşı AB’nin 10. yaptırım paketi dahil yeni yaptırımları tartıştıklarını söyledi.

“AVRUPA’YLA ORTAK HEDEFİMİZ…”

Zelenskiy, “Avrupa ile ortak maksadımız Rusya’nın yaptırımları atlatma kabiliyetini zayıflatmak. Bu amaca ne kadar süratli ve kaliteli bir formda ulaşırsak Rusya saldırganlığını mağlubiyete uğratmaya o kadar yakın olacağız.” diye konuştu.

YAPTIRIM ELEŞTİRİSİ

Zelenskiy, Avrupa’nın yaptırım temposunun yavaşladığına işaret ederek “Tersine, terörist devlet yaptırımlara adapte olma suratını artırıyor.” halinde konuştu.

Rusya’nın gücünü yalnızca Ukrayna’ya karşı değil tıpkı vakitte özgür Avrupa’ya karşı ağırlaştırdığını lisana getiren Zelenskiy, “Halkımızın savaş alanında ve bu vahim çatışmanın öbür düzeylerinde direncinin nitekim tüm Avrupa tarafından desteklendiğini kanıtlayacak motive edici entegrasyon başarılarına gereksinimimiz var.” sözlerini kullandı.

Zelenskiy, bugün ve yarın bu muvaffakiyetler ve Ukrayna’nın AB ile entegrasyonunun bir sonraki fazına geçmek için çalışacaklarını kaydetti. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir