YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? 2023 YKS sınav yerleri belli oldu mu, ne zaman belli olacak?

Yks imtihan yerleri ne vakit açıklanacak? Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na çok az bir mühlet kaldı. Milyonlarca öğrenci 4 yıllık lise eğitiminin akabinde üniversite öğrencisi olmak için son hazırlıklarını yapmaya başladı. YKS imtihan yerleri ne vakit muhakkak olacak cevabı merak ediliyor. Pekala, YKS imtihan yerleri ne vakit açıklanacak? 2023 YKS imtihan yerleri aşikâr oldu mu, ne vakit aşikâr olacak?

YKS İMTİHAN YERLERİ NE VAKİT AÇIKLANACAK?

ÖSYM şu anda imtihan yerlerini açıklamadı. Ekseriyetle ÖSYM imtihan yerlerini imtihana 2 hafta kala açıklamaktadır. Bu sene YKS imtihan yerlerinin Haziran ayının birinci hafta açıklanacağı varsayım edilmektedir. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen imtihan, bu sene 17-18 Haziran tarihinde yapılacak.

ADAYLAR İMTİHANA GİRERKEN NELERİ YANINDA BULUNDURMAK ZORUNDADIR?

SINAVA GİRİŞ EVRAKI: Adaylar, İmtihana Giriş Dokümanlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden imtihan tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Evrakın üzerinde adayın imtihana gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır.

Hiçbir aday İmtihana Giriş Evrakında yazılı olan salondan diğer bir yerde imtihana giremez. İmtihana Giriş Evrakında yazılı olan salondan öteki bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

Adayın imtihana gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek emeli ile evvelce gidip görmesi imtihan günü adaya kolaylık sağlayacaktır. İmtihana Giriş Dokümanı adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Adaylar, imtihanın ilgili oturumuna ilişkin İmtihana Giriş Dokümanlarının renkli yahut siyah beyaz çıktılarını imtihanda yanlarında bulundurmak zorundadır. İmtihanın ilgili oturumuna ilişkin İmtihana Giriş Dokümanını yanlarında bulundurmayan adaylar, imtihan binasına alınmayacaklardır.

Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zaruridir. Adaylar, bu evraklarının yazıcıdan dökümünü edinirken evrak üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Dokümanın ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve art yüzünde rastgele bir yazı, fotoğraf, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. İmtihana Giriş Evrakını kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebileceklerdir. Müracaat bilgilerini sisteme kaydeden lakin müddeti içinde imtihan fiyatını yatırmayan adaylar için İmtihana Giriş Evrakı düzenlenmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir