Togg’da satışlar başlıyor

Kacır, MÜSİAD’ın 15. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, “Bu hafta Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’nin arabası Togg satışa çıkıyor olacak. Önümüzdeki günlerde Togg milletimizle buluşuyor olacak. Togg’la birlikte yeni bir seyahate çıkacağız. Bu yalnızca bir markanın, bir şirketin seyahati değil, bu yalnızca bir araba seyahati da değil, bu mobilite ekosisteminde yükselen yıldız olma tezi taşıyan Türkiye’nin seyahati olacak” tabirlerini kullandı.

Şirket bu sene C segmentindeki büsbütün elektrikli SUV modelinden 20 bin adet üretecek.

İKİ FARKLI VERSİYON

Bu modelin 160 kW güce (218 beygir) sahip arttan itişli ve 320 kW güce (435 beygir) sahip dört tekerlekten çekişli olmak üzere iki farklı versiyonu olacak. 160 kW’lık versiyon 7.6 saniyede 0’dan 100 km/s sürate, 320 kW güç üreten versiyon ise 4.8 saniyede 0’dan 100 km/s sürate çıkabilecek. Arabanın daha az güce sahip versiyonu tam şarj ile 300 kilometre civarında, güçlü versiyonu ise 500 kilometre civarında bir menzile sahip olacak. Togg C-SUV süratli şarj dayanağı sayesinde, süratli şarjı destekleyen istasyonlarda 25 dakikada bataryalarını yüzde 80 doldurabilecek.

SİPARİŞLER NASIL VERİLECEK

Togg birinci modelinin siparişlerini internet sitesi ve Trumore taşınabilir uygulaması üzerinden toplayacak. Ön sipariş periyodu sona erdikten sonra aracı teslim almaya hak kazananları ve hak kazanan bu şahıslar ortasında teslim önceliğini belirleyecek bir çekiliş gerçekleştirilecek.

Çekiliş sonuçlarının akabinde Togg C-SUV’lar sahiplerine teslim edilmeye başlanacak. Birinci teslimatların bu ayın sonunda yapılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir