Son dakika… Meteoroloji bölge bölge uyardı! Sağanak etkili olacak

Yurdun genelinde hava çok bulutlu ve çoğunlukla sağanak yağışlı. Doğu Karadeniz’de bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklılar ise mevsim normalleri civarında seyrediyor.

Denizlerimizde rüzgar genellikle orta kuvvet ve altında esiyor. Kuzey Ege’de ise kuvvetli esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesi sağanak yağışlı. Sıcaklık İstanbul ve Edirne’de 19, Bursa’da 23 derece. Yağışlar Perşembe gününe kalmayacak.

Ege Bölgesi de sağanak yağışlı. Muğla dolaylarında bu yağışlara gök gürültüleri de ekleniyor. Sıcaklık İzmir’de 25, Denizli’de 22 derece.

Akdeniz Bölgesinde kapalı, bulutlu bir hava var. Bölgenin doğu kesimlerinde sağanak yağış görülebilir. Perşembe gününe yağış kalmıyor, hava açıyor.

İç Anadolu Bölgesinde sağanak yağış görülüyor. Sıcaklık bölgenin batısında 19-20 derecelerde. Doğusunda ise 14-17 derece aralığında seyrediyor.

Karadeniz Bölgesi de yağışlı. Doğu Karadeniz’de yağışlar gök gürültülü sağanak şeklinde olabilir. Sıcaklık Bolu’da 17, Samsun’da 20 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu’nun batı kesimlerinde hava çok bulutlu. Diğer yerlerde ise sağanak yağışlar var. Perşembe günü bölge genelinde hava açacak. Yağış Hakkari dolaylarında yerel olarak devam edecek.

Güneydoğu Anadolu’da da yağış var. Perşembe günü sıcaklıkların 1-2 derece yükselmesiyle yağış kesecek, hava açacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir