Nintendo kaç adeta Switch sattığını açıkladı

Bilindiği üzere Japon konsol devi son olarak Nintendo Switch OLED’i satışa çıkarmıştı. OLED ekrana sahip olan Switch modeli donanımsal açıdan önemli bir yenilik vaat etmiyordu. Buna rağmen satışlarda hayli başarılı bir performans sergiledi.

OLED ekranlı Switch modelinin satışları canlandırmasıyla Nintendo Switch’in satış rakamları bazında 100 milyon adete yaklaştığı belirtildi.

Açıklanan son resmi rakamlara göre Switch Eylül ayı itibariyle 92 milyondan fazla satış yapmış durumda. Muhtemelen önümüzdeki süreçte Switch satışları rahat bir şekilde 100 milyonu aşacaktır.

Nintendo Switch şu anda platform tarafında rakipsiz bir cihaz diyebiliriz. Hali hazırda oyun severlerin hikaye tabanlı yapımları oynayabilecekleri ikinci bir mobil konsol bulunmuyor. Bu da Switch’e olan talebi arttırmış durumda.

Önümüzdeki süreçte Valve’in mobil konsolu belki Switch satışlarını etkileyebilir. Keza Switch’in donanımsal yönden çağın gerisinde kaldığı inkar edilemez bir gerçek. Nitekim Nintendo da bu durumun farkında. Fakat hala satan bir konsol varken, yeni bir konsol çıkarıp maceraya atılmayı çok da gerekli bulmuyorlar. Nintendo muhtemelen yeni konsolu için 2023 ya da 2024’ü bekleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir