Makro ekonomik istikrara devam

ANKARA (İGFA) – Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye Bankalar Birliği (TBB) İdare Konseyi ile bir ortaya geldi.

Toplantıda, global ekonomik görünüm, Türkiye iktisadı, bankacılık bölümünde yaşanan son gelişmeler ve geleceğe ait beklentiler görüşüldü.

Yönetim Konseyi tarafından bankacılık bölümünün gündeminde yer alan bahisler hakkında görüş ve teklifler Bakan Şimşek’e sunuldu.

Toplantı sonrası TBB İdare Konseyi Lideri Alpaslan Çakar yaptığı açıklamada, Türkiye iktisadının gücüne ve geleceğine inandıklarını, 22 ülkeden yatırımcının da yer aldığı bankacılık kesiminin imkanlarını, rekabet, yenilikçilik, sürdürülebilirlik prensipleri çerçevesinde, Türkiye için paha oluşturmak ve kalkınmanın finansmanına takviye olmak üzere kullanmaya devam edeceklerini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise, makro ekonomik istikrarın sağlam bir yerde oluşturulmasına ve korunmasına, piyasaların ve finansal bölümün sağlıklı olarak işlemesine, dalda dayanıklılığın daha da arttırılmasına verdiği değeri tabir ederken, yatırım, üretim, istihdam ve ihracata bölümün verdiği takviye için teşekkür etmiş ve devamını istedi. Kesimin daha sağlıklı işlemesi için gereken adımların atılacağını tabir eden Şimşek, yeni periyot iktisat siyaseti öncelikleri ve gayelerine ait görüşlerini üyelerle paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir