Kritik maç öncesi Bucaspor’dan çağrılı açıklama

İZMİR (İGFA) – Bucaspor Teknik Yöneticisi Sait Karafırtınalar, istatistiklere baktığımızda çok net oyunun ortada olduğunu belirterek, “Top oynayan biz, oyun bizde, gol konumu üreten biziz. Oynadığımız oyundan, alandaki karakterden mutluyum. Oyuncularımız şampiyon olma adayı bir grup üzere oynuyor. Biz şampiyon olacağız. Vakit zaman zorluklar yaşayacağız. Bu yalnızca ufak bir sekte. İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Kayıtsız koşulsuz, sorgusuz sualsiz bizi destekleyen Bucaspor taraftarına da selam olsun” dedi.

“Hedefe ulaşan taraf olacağız”Vazgeçmeyeceğiz, önümüzde daha oynanmamış 10 hafta var diyen Karafırtınalar, “Taraftar gol isteyecek, 3 puan isteyecek, şampiyon olmak isteyecek. Bunları istemezse aslında sorun var. Şampiyon olan kadrolara baktığımızda bu türlü takılmalar olabiliyor. Bilhassa iç saha maçlarında gelen rakipler büsbütün savunma odaklı olduğu için bu türlü oyunlar ortaya çıkabiliyor. Biz oyunumuzu geliştirmek için bir adım daha attık. İnşallah dönem sonunda amaca ulaşan taraf olacağız” diye konuştu.

“GOL KAÇIRMAMAMIZ LAZIM”

Rakiplerin kapalı savunma yapmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Sait Karafırtınalar, “Kapalı savunmaları açmak kolay değil. Değerli olan bizim üretebilmemiz. Yakaladığımız durumda cezayı kesmemiz lazım. Ligin başında su kaldırır lakin ilerleyen haftalarda bu hususlarda daha dikkatli olmamız gerekiyor. Biz de kendi içimizde o değerlendirmeyi yapıyoruz” sözlerini kullandı.

HAKEMLER DAHA HAKKANİYETLİ OLMALI”

Her maça final gözüyle baktıklarını kaydeden Karafırtınalar, “Hakemler vakit zaman yanlış kararlar alabiliyor haliyle bu da alanda savaşan oyuncularımın emeklerine yazık oluyor. Ligin uzunluğu kısalırken hakemlerin de daha anlayışlı ve de yerinde hakkaniyetli kararlar vermesini bekliyorum bunu yalnızca bizim kadromuz için değil gayret eden tüm kulüplere birebir hasasiyetle yaklaşmaları gerektiği için istiyorum’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir