Kılıçdaroğlu: “Biz Kararlılıkla Başkan’ın Arkasında Duracağız”

İBB Lideri İmamoğlu’na verilen mahpus ve siyasi yasak cezasının akabinde bugün binlerce vatandaş Saraçhane’ye akın etti. Altılı Masa başkanları de İmamoğlu’na dayanak için Saraçhane’de halka seslendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Heyeti (YSK) lider ve üyelerine ‘ahmak’ dediği gerekçesiyle açılan davanın dün görülen duruşmasında karar çıktı. Mahkeme İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası ve siyasi yasak verdi.

Bugün Saraçhane’yi vatandaşlar akın akın gelerek doldururken, Altılı Masa’nın önderleri de alana indi. İmamoğlu’nun akabinde CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye çıkarak halka hitap etti.

Kılıçdaroğlu 11 unsur halinde yaptığı konuşmasında, “Hepinizin huzurunda kelam veriyorum adalet ya gelecek ya gelecek” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından satır başları şu halde: 

‘Milletin iradesine darbe vurulmuştur. Bir yargıç aracılığıyla darbe vurulmuştur, biz ulusal iradeyi tekrar inşa edeceğiz.

Adalet artık temel bir Türkiye meselesine dönüşmüştür. Bizler Altılı Masa olarak adalet konusunda kararlıyız ve kesinlikle getireceğiz.

Bugün Türkiye’de kimse kendini inançta hissetmiyor. Bir genç tweet attığı vakit kapısı çalınıyor ve gözaltına alınıyor, biz daha bu görüntüler yaşanmayacak.

Milletvekillerimiz, gazeteciler tutuklandı, İstanbul vilayet liderimize siyaset yasağı getirildi. Bu zulmün tablosudur.

İmamoğlu hakkında verilen karar asla kabul edilemez. Ekrem Lider hakkında verilen karar bize bir milimlik dahi geri adım attırmayacaktır, biz kararlılıkla Başkan’ın ardında duracağız. Bizim rant yiyicilere hizmet etmek üzere bir durumumuz yok.

Hiçbir güç İmamoğlu’nu İstanbul’a hizmet etmekten alıkoyamaz. Ulusal iradeye darbe yapanları göndereceğiz, Altılı Masa kararlı, bu ülkeye huzuru getireceğiz. Bu 100 metro koşusu değil, maratondur. Maratonun sonuna geldik. İktidar olacağız.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir