Hakan Balta ve Derya Balta Çifti Kolu Kesilerek Enkazdan Kurtarılan Hilal’i Bağrına Bastı

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen iki yıkıcı zelzelenin hepimizi derinden yaraladı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan felaketlerde sayısız bina yerle bir hale geldi. Enkaz altında kalan binlerce isimden biri de minik Hilal oldu. Afetin akabinde geçen 90 saat sonra enkaz altından kolu kesilerek kurtarılabilmişti. 10 yaşındaki mucizeye Galatasaray’ın eski yıldızı Hakan Balta ve eşi Derya Balta sahip çıktı.

Kahramanmaraş’ta sadece birkaç saat ortayla meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki sarsıntı binlerce yaşama mal oldu.

80 binden fazla kişinin yaralandığı sarsıntılar nedeniyle tam 10 vilayet adeta enkaz yığınına dönüştü. Kentlerdeki yapıların birçoğu ya büsbütün yıkıldı ya da ağır hasar gördü.

Arama-kurtarma grupları yıkılan binaların enkazı altından kalan her canı kurtarmak için büyük bir titizlikle çalışmaya devam ediyor.

Göçük altında kalan binlerce şahıstan bir tanesi de 10 yaşındaki Hilal oldu. Sarsıntıda Hatay’da yakalanan minik Hilal’ 7 saatlik bir çalışma sonucu ulaşıldı.

7 katlı bir apartmanın enkazında bulunan Hilal’in kurtarılabilmesi için beton bloğun altında kalan kolunun kesilmesi gerekti.

Enkazdan kurtarıldıktan sonra birinci olarak süt isteyen Hilal; annesi, babası ve 3 kardeşi ile 70’e yakın akrabasını yaşanan felakette kaybetti.

İstanbul’daki bir hastanede tedavisine başlanan miniğe sahip çıkan isimlerden biri de Galatasaray’ın eski yıldızı Hakan Balta ve eşi Derya Balta oldu.

Sosyal medya hesabından Hilal’i merak edenler için sıkça paylaşım yapan Derya Balta yaşadığı his dolu anları da anlatıyor.

Hilal’in hayatı boyunca maddi-manevi her şeyiyle ilgileneceğini açıklayarak yüreklerimizi sıcacık yapan Derya Balta, minik kızın sütlaç ve çorba isteğini yerine getirdi.

Balta’nın “Sütlacını nasıl istersin?” sorusuna, Hilal’in “Annem tarçınsız yapar” karşılığı verdiğini söylerken kendisini ağlamamak için güç tuttu. Ünlü isim Hilal’e yaptığı tarçınsız sütlaç için “Annesi üzere olağan yapamam lakin elimden geleni yaptım” sözleriyle yüreğimizi burktu.

Derya Balta’nın ”Bugün kolunu fark etmiş, çok ağlamış. Beni aramak istemiş. Bizim bir tek kızımızın bacağı için duaya muhtaçlığımız var. Dua, dua, dua. Allah’ın mucizesi var biliyoruz.” kelamları karşısında gözyaşları sel oldu adeta.

Hilal’in BKM oyuncularını sevdiğini anlatan Balta, ‘Çok sevdiği oyuncular varmış, ‘Haber verelim gelsinler’ dedim, ‘Şimdi değil, biraz daha toparlanayım o denli.’ dedi. Çok da olgun bir kız. Güzelleşince daima birlikte gideceğiz.” kelamlarıyla içimize bir nebze olsun sevinç getirdi.

Hilal’i bir an olsun yalnız bırakmayan Derya Balta 10 yaşındaki mucizeye sarıldığı bir kareyi toplumsal medya hesabından paylaştı.

Balta’nın paylaşımına düştüğü, ”Hilal..sen bize karantıkta ışık oldun..Rab’bim tüm mucizeleriyle seni korusun,sağlığına kavuştursun..Beni bir abla olarak kabul ettiğin için,beni sevdiğin için çok şanslıyım..ömrüm yettiği sürece,izin verdiğin noktada ağzından çıkacakları bekliyor olacağım? Haydi fındığım bana dedin ya “ben çok güçlüyüm”diye …Bir sefer daha bunu hepimize göster ??” notu tüylerimizi diken diken etti.

“O yumuş elinden öp olur mu” diyen bir takipçisine de karşılık veren Balta “Dün daima o yumuşu öptüm, süt kokuyor. Bugün hepiniz için öperim” diye karşılık verdi.

Hilal’in elini paylaşan Balta, ‘Hilal bugün gülüyor. Bu hareket size’ kelamlarıyla güzlerde gülücükler oluşturdu.

Derya Balta, minik Hilal’le yaptığı her konuşmada bahsin annesine bağlandığını belirttiği paylaşımıyla boğazımızı düğümledi.

‘Her iki cümleden biri anneye bağlanıyor. 6 kişilik birbirine çok düşkün bir aileymiş. Deprem gecesi de halasının düğününe gitmişler. Saçlarımız spreyli hala yarın yıkayacağız. Küçük kardeşi daima lisanında. Benim boğazımdaki yumru büyüdü, bir şey diyemiyorum. Kolunu da kendi söyledi bana, bilmemi istedi. Psikolog eşliğinde en yanlışsız vakitte yengesi, dayısı eşliğinde söylenecektir tabi. Bu süreç çok sancılı. Daha fazla yorum yapmayayım fındığım güzel ve keyifli olsun tek isteğim ve çaban bu istikamette. Bugün çok hoş güldü defalarca’

Baltacı, Galatasaray’ın sevilen oyuncularından Kerem Aktürkoğlu’nun Hilal’i ziyarete geldiği anları da toplumsal medya hesabından paylaştı.

Kerem Aktürkoğlu da 1999 Gölcük sarsıntısında şimdi 10 aylıkken enkaz altından kurtarılmış.

Derya Balta’nın bu açıklamalarının yer aldığı paylaşım ise hayli takdir topladı…

Ne diyebiliriz ki, düzgün beşerler güzel ki varlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir