Ekrem İmamoğlu’ndan duruşma sonrası ilk açıklama

4 yıl bir ay mahpusu istenen İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, duruşma sonrası konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, YSK üyelerine hakaret ettiği savıyla 4 yıl 1 aya kadar mahpus cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşması sonrası açıklama yaptı. Duruşmaya katılmayan İmamoğlu, cuma namazı çıkışı sonrası şunları söyledi:

– Hakim, benim sözlerimin muhatabının sayın bakan (Süleyman Soylu) olduğunu ısrarlı bir biçimde lisana getirmiştir. Bu ısrarlı tarife karşın savcının en üst sondan ceza istemesi çok şaşırtıcıdır ve üzücüdür.

– Bugün yaşananlar ve bugüne kadar olanlar toplumun vicdanında yerini bulmuş ve kararı verilmiştir. Ben toplumun vicdanına elbette sonsuz güveniyorum. Elbette süreci takip ediyoruz. 14 Aralık’a ertelendi. Net olarak beraat beklerdim, mahkemenin sonlanmasını beklerdim. Yargı süreci devam ediyor. Mahkemeyle ilgili daha fazla bir beyanda bulunmak istemiyorum.

– İçeride (cami) ettiğim duayı vatandaşlarımızın huzurunda etmekten geri durmayacağım. Allah memleketimizi ve memleketimizin insanlarını vicdan mahrumu, ahlak mahrumu ve adalet mahrumu insanların şerrinden korusun.

– Adaletsizliğe uğrayan, hukuksuzluğa uğrayan kim var ise en yakın vakitte adalet ve hukuk istikametindeki konular ve kararlar verilsin. Herkesin adalet ve hukuka gereksinimi olduğunu unutmamak lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir