Bülent Arınç, Bakan Nebati’yi tiye aldı: “Bunun epistemolojik açıdan anlamı nedir diye düşünüyorum”

Eski TBMM Lideri, AKP’li Bülent Arınç, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati‘nin “Neoklasik iktisat kanısından epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal iktisat ve nöro iktisat ile daha fazla ehemmiyet kazanmaktadır” açıklamasına gönderme yaparak Nebati’yi tiye aldı.

Arınç, TV5’te katıldığı programda CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışını yorumladı. 

TV5 programcısı Mustafa Deniz, “Ben de 28 Şubat mağduru bir kardeşinizim. Kat sayı sorunu yaşadık, kız kardeşim okula gidemedi. AK Parti devrinde imam hatipte müfredat değişikliği ile başı kapalı kız öğrencilerin başının açılması istendi. Bakıyorum bazen uygulamalar, geçmişte olağan ki yanlış adımlar  yanılgılar var. Günümüzde yanlış adım, kusur yok mu, CHP bir açılım yapıyor, bu kazanım olmaz mı, buraya evrilemez mi? Başörtüsü sorununda yalnızca burada savunup sarılmak kâfi olur mu inancımız kapsamında?” dedi.

Deniz’in sorusuna Arınç, “Senin sorunu dinlerken Nebati Beyefendi aklıma geliyor. O denli bir yorum yaptın ki bunun epistemolojik açıdan manası nedir diye düşünüyorum. Mustafa Beyefendi sen sosyolojiyi âlâ bilen bir arkadaşımızsın.” cevabını verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir