Birce Akalay: Uzun uzun mesafe kat ediyorum!

HÜSEYİN ALTUN / MİLLİYET
2017 yılında ‘Siyah Beyaz Aşk’ dizi setindeki dostlukları başlayan ve o periyottan beri de ortalarındaki bağları koparmayan oyuncu Tekçe Akalay ile İbrahim Çelikkol, sık sık birlikte vakit geçiriyor. Son olarak dijital bir platformda yayınlanan ‘Kuş Uçuşu’ dizisinde birlikte rol alan oyuncu ikiliden Akalay, geçtiğimiz şubat ayında yakın dostunun doğum gününü şu iletiyle kutlamıştı:

İbom! Canım içi, çocuk ruhlu, şanlı istekli, koca adam. Yanımda olduğun her güne minnettarım. Yeterli ki doğdun paşam! Bir ömür ayrılmasın yollarımız, hayat yayla üzere o vefalı kalbine daima ferah ve huzurlu gelsin! Güzel ki varsın can yoldaşım.

YAKIN DOSTLAR TATİLDE

Birce Akalay ile İbrahim Çelikkol, geçtiğimiz aylarda arkadaşlarıyla birlikte tatile çıkmıştı. İkili, Bodrum Cennet Koyu’nda görüntülenmişti.

Denize olan düşkünlüğü ile bilinen Tekçe Akalay, Çelikkol ile koyu bir sohbet daldıktan sonra kendisini Bodrum’un serin sularına bırakmıştı. Denize girmeyi tercih etmeyen Çelikkol ise gün uzunluğu üstünden çıkarmadığı tişörtü ile oturmayı tercih etmişti. Akalay, kendisini görüntüleyen gazetecilere de el sallamıştı.

“MİHRE BENİM ARKADAŞIM”

Akalay, sonrasında sık sık tatile gittiği ve fotoğraflarını paylaştığı yakın arkadaşı İbrahim Çelikkol ile yakıştırılması ile alakalı konuşmuştu. Ünlü isim, “İbrahim benim çok canım dostum arkadaşım. Eski eşi Mihre de benim arkadaşım. Yani hani üzülüyorum bu türlü şeyler çıktığında. Bazen gülüyorum bazen üzülüyorum. Ne diyeceğimi de şaşırdım artık. Beşerler hani bir bayan bir erkek arkadaş olamazlar mı? Sanki bu niçin bu kadar olağandışı bilmiyorum. Gülünecek bir şey natürel ki… Bir yandan da hudut bozucu artık gülüyorsun aşikâr bir mühlet sonra” demişti.

“HİÇ ETİK BULMUYORUM”

“İyi arkadaşlıklar ilerde aşka dönüşür” kelamı ile ilgili ne dersiniz? sorusuna Akalay, “Tabii ki bu türlü şeyler olur hayatta hiçbir şey imkansız değil lakin bizim o denli bir durumumuz yok yani. Hani biraz artık insanların da bunu materyal edip makus niyetli kullandığını düşünüyorum. Ve hiç etik bulmuyorum açıkçası, birlikte tatil yapıyoruz. Ailece görüşüyoruz. Yani bilhassa bir kadro telaffuzlara şahit oldum da sinirleniyorum. Hakikaten makûs niyetli buluyorum. Evet bu türlü hayranlar var falan yakıştıran eden görüyoruz toplumsal medyada hani onları çok safihane buluyorum. Fakat kimi beşerler bunu nitekim kasti yapıyor. Bu da bana tatsız geliyor biraz” tabirlerini kullanmıştı.

“BU ALEMDE TEKSİN”

Kendi takı markasını yaratan ünlü isim, geçtiğimiz ay ise toplumsal medya hesabından mücevherlerini gösterdiği bir paylaşımda bulunmuştu. Arkadaşının fotoğrafına kayıtsız kalamayan Çelikkol’un, “Mermiler seksin, bu alemde teksin” yorumu; kısa müddette toplumsal medyanın gündemine oturmuştu.

“BİNLERCE ADIM ATMAYA BAŞLADIM”

38 yaşındaki Akalay, tüm bunların akabinde Asmalı Mescit’te yer alan bir yerde objektiflere takıldı. Ayaküstü basın mensuplarıyla konuşmayı ihmal etmeyen hoş oyuncu, şu tabirleri kullandı:

Çok fazla yürüyorum. Günde binlerce adım atmaya başladım. Adeta maraton koşucuları üzere uzun uzun aralık kat ediyorum. Her gün uzun adımlar atıyorum, adım atacağım yerlerde mekan açmayı düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir