Bir konvoy aracı çekicilerle çaldılar

Konya’da 1 Ekim’de Fevzi Çakmak Mahallesi’nde meydana gelen olayda, bir şirkete ilişkin 7 hafif ticari araç, iş yeri önünde park halindeyken çekicilere yüklenip çalındı. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Ofis Amirliği grupları çalışma başlattı.

Çevredeki ve şüphelilerin gidebileceği güzargahlardaki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alan polis, 4 aracın Yaylapınar Mahallesi’ne, 3 aracın ise Kılıçarslan Mahallesi’ne götürüldüğünü saptadı. Polis, iki mahallede çalışmasını ağırlaştırdı. Çalınan araçlar her iki mahallede ağaçlık yere terk edilmiş halde bulundu. Polis, kimliklerini belirlediği şüpheliler 25 kabahat kaydı bulunan Abdülkadir Renkliçağlar, 23 kaydı olan Ekrem Özpınar, 3 kaydı bulunan Ömer Faruk A. ve 2 kaydı olan Gizem Ç.’yi yakaladı.

Şüphelilerin yapılan sorgusunda araçları çekiciye Abdülkadir Renkliçağlar ve Ekrem Özpınar’ın yüklediği, Ömer Faruk A.’nın da çalınan araçların saklanması için yer temin ettiği belirlendi. Şüphelilerden Gizem Ç.’nin araçların çalındığı iş yerinde 2 yıl evvel çalıştığı, parasını alamadığı savıyla öbür şüphelilere yardımcı olduğu ortaya çıktı. Gizem Ç., emniyetteki tabirinin akabinde savcılığın talimatıyla hür bırakıldı. Öteki şüphelilerden Abdülkadir Renkliçağlar ve Ekrem Özpınar tutuklandı, Ömer Faruk A. da isimli denetimle özgür bırakıldı, araçlar ise sahiplerine teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir