Polis, Sivas’ta yangın haberini görüntüleyen muhabire saldırdı

Kent merkezinde Bahtiyarbostan Mahallesi’nde bulunan 4 katlı bir binanın çatısında yangın çıktığı ihbarı üzerine, olayı görüntülemek için bölgeye giden DHA Sivas Muhabiri Hüsnü Ümit Avcı, kendisinin gazeteci olduğunu belirtmesine karşın, imaj almasını engellemeye çalışan polis Ü.G.’nin yumruk ve tekmeli saldırısına uğradı.

Yanındaki DHA Muhabiri Arife Defne Arslan da polisle yaşanan arbedede koluna darbe aldı. Kendi meslektaşının engellemeye gayretine karşın muhabirin üzerine gelen polisin yumruk ve tekme atma anı, kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.

Polis, muhabirlerin elindeki kamera ve fotoğraf makinesini kırmaya çalıştı. Aldığı tekmenin şiddetiyle yere düşen Hüsnü Ümit Avcı’ya olay yerinde bulunun sıhhat vazifelileri birinci müdahaleyi yaptı. Olay sonrası hastaneye giderek sıhhat raporu alan DHA Muhabiri Hüsnü Ümit Avcı ve Arife Defne Arslan akında bulunan polisten şikayetçi oldu.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, olaydan duyduğu üzüntüyü lisana getirerek, kelam konusu polis hakkında gerekli idari süreçlerin başlatıldığını duyurdu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir