Özdağ: KPSS sorularını yayınlayan yayınevi sahibi, ÖSYM’den pek çok ihale almış

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, bir yayınevinin kitabında yer alan 16 sorunun KPSS’de motamot yer almasına ait olarak, “Bu soruları hazırlayan dershanenin sahibi, ÖSYM’den diğer ihaleler de almış. Ne büyük tesadüf! Hem gençlerin hayatını karartıyorlar hem de zenginleşiyorlar” dedi.

Zafer Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, ortaya çıkan KPSS skandalıyla ilgili ÖSYM Başkanlığı önünde açıklama yapmak istedi fakat Özdağ’ın açıklamasına polis müsaade vermedi.

“ENGELLEMESİ GEREKEN ÖSYM’NİN TÜRK GENÇLERİNİN HAYATINI KARARTMASI”

Bunun üzerine farklı bir noktada açıklama yapan Özdağ, KPSS imtihanında yaşanan skandala ait şu tabirleri kullandı:

“Polis, ÖSYM’nin önünde basın açıklaması yapmamızı engelliyor. Aslında engellemesi gereken bizim, basınla birlikte ÖSYM önünde açıklama yapmamız değil, engellemesi gereken ÖSYM’nin Türk gençlerinin hayatını karartması.

Bunun engellenmesi gerekiyor. Bugün ÖSYM’nin son yaptığı imtihanda ortaya çıkan rezaletten ötürü buradayız. Dün gece lider vazifeden alındı. Devlet Denetleme Konseyi da bir araştırma başlatmış. Bunun da olumlu bir adım olduğunu düşünüyoruz.

Ancak, sorun yalnızca bu imtihanda yapılan ve bir dershanenin hazırlamış olduğu 16 sorunun imtihana dahil edilmesiyle ilgili bir yolsuzluk değil, 2006 yılından bu yana değişik şifreleme sistemleriyle FETÖ başta olmak üzere kimi cemaat ve tarikatların, bu imtihanlarda yolsuzluk yaparak, gençlerin ve yurttaşların geleceğini kararmalarıyla ilgili çalışmalardır. Temel üzerinde durulması gereken bunlardır.”

“BUNDAN EVVELKİ İMTİHANLARDA SORUŞTURULSUN”

Sadece bu imtihanın değil geçmiş yıllardaki birtakım imtihanların da soruşturulması gerektiğini söyleyen Özdağ şunları lisana getirdi:

“Biz Zafer Partisi olarak, partili uzman arkadaşlarımızın, bu imtihan ve bundan evvel yapılan birkaç imtihanla ilgili tespit etmiş oldukları şifreli yolsuzluğu önümüzdeki günlerde Türk kamuoyuyla paylaşacağız.

Soruşturmanın Devlet Denetleme Konseyi tarafından başlatılan soruşturmanın yalnızca bu 16 soruyla sonlu kalmamasını bundan evvelki imtihanlarda kullanılan, şifreleme prosedürüyle cevaplandırmanın da araştırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Bunun da takipçisi olacağız. Bu Türk gençlerinin geleceğini elinden alma operasyonudur.”

“ÖSYM’Yİ KASAPLAR ODASINA BAĞLAYALIM”

ÖSYM’nin Kasaplar Odası’na bağlanması davetinde bulunan Özdağ kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Kasaplar Odası’nda kasaplar, büyük ve küçükbaş hayvanların bölümüyle ilgili organize oluyorlar. ÖSYM’yi Kasaplar Odası’na bağlayalım, zira ÖSYM Türk gençlerinin geleceğini katlediyor. Yıllardır bu türlü devam ediyor.

Hiç kimsenin bir şeye inancının kalmadığı, gençlerin Türkiye ile ilgili umutlarını yitirdiği bir periyoda girdik. Devletin yaptığı imtihanda yolsuzluk olur mu? Lakin oluyor. Bu fark edildi. Kim fark etti? Devlet mi fark etti? İmtihana girenler fark ettiler ve onlar açığa çıkarttılar.” biçiminde konuştu.

“ÖSYM’DEN ÖBÜR İHALELER DE ALMIŞ”

Özdağ konuşmasını şöyle noktaladı:

“Sonra öğreniyoruz ki, bu soruları hazırlayan dershanenin sahibi, ÖSYM’den öbür ihaleler de almış. Ne büyük tesadüf! Hem gençlerin hayatını karartıyorlar hem de zenginleşiyorlar.

Bu rezalete karşı artık herkesin ayağa kalkmasının ve ‘yeter artık’ demesinin vakti geldi. Polis, gerçek suçluları yakalasın.

Suçluların peşinden giden Zafer Partisi’nin önüne mani çıkarmaktan vazgeçsin.  Biz Türkiye Cumhuriyeti devletine ilişkin bir kurumun camına ziyan vermeyiz lakin kurumların ruhunu ve ideolojisini öldüren alçaklardan da hesap sorarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir