Kılıçdaroğlu: Adalet Bakanlığı’na gitmeseydik Erdoğan konuşmayacaktı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 6 yaşındaki bir çocuğun yıllarca cinsel istismara maruz kalmasıyla ilgili Adalet Bakanlığı’na yürümesine yönelik tenkitlere cevap verdi.

”ADALET BAKANLIĞI’NA YÜRÜMESEK, ERDOĞAN KONUŞMAZDI”

Amacının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mevzuyla ilgili harekete geçmesini sağlamak olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Çıkıp, Adalet Bakanlığı’na gitmeseydik, Erdoğan konuşmayacaktı. Niçin konuşmuyor? Kendisine yönelik en ufak bir tenkit için savcıları, yargıçları harekete geçiren; kendi avukatlarını harekete geçiren Sayın Erdoğan, bu olayda neden kimseyi harekete geçirmiyor? Neden? Çıkıp söylesin.”

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’IN ADAYLIK KONUSU

Gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir ortaya gelen CHP başkanı Kılıçdaroğlu’na iktidarın “Adayınızı açıklayın” daveti da soruldu.

Bu çağrıyı çok yadırgadığını belirten Kılıçdaroğlu, adayın değil sistemin kıymetli olduğunu söyledi.

CHP başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın muhtemel Cumhurbaşkanlığı adaylıklarına yönelik de kıymetli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, ”6 başkanın olduğu masada bu bahis hiç tartışılmadı. Kişi bazına hiç indirgenmedi. İki belediye liderimiz da bulundukları vazifeleri muvaffakiyet ile yürütüyorlar. Muvaffakiyet ile sürdürmelerini istiyorum” dedi.

CHP’DEN TABAN FİYAT TEKLİFİ

Yeni yılda uygulanacak taban fiyata ait beklentilerini de açıklayan Kılıçdaroğlu, taban fiyatın 10 bin 128 lira olması gerektiğini söyledi.

HÜKÜMETE EYT ELEŞTİRİSİ

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda da iktidarı eleştiren Kılıçdaroğlu, çalışmayı yapan bakanlıkların birbirlerinden haberi olmadığını söyledi.

CHP önderi, ”Nasıl bir tahlil üretecekler biz de merak ediyoruz” tabirini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir