Eski kız arkadaşını bıçaklayan 15 yaşındaki çocuğa 9 yıl hapis

Kayseri’de buluştukları mezarlıkta tıpkı yaştaki eski kız arkadaşını bıçaklayan 15 yaşındaki çocuğun cezası muhakkak oldu.

Olay, 23 Mayıs sabahı Melikgazi ilçesi Germir Mahallesi’nde meydana geldi.

B.A. ile mezarlıkta buluşan eski kız arkadaşı G.O. ortasında çıkan tartışma, kısa müddette arbedeye dönüştü.

Kavga şırasında B.A., cebinden çıkardığı bıçakla G.O.’yu boğazından bıçakladı, kendisini ise ayağından yaraladı. Yaralılar, çağırılan ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavileri tamamlanan G.O. taburcu edilirken, B.A. ise gözaltına alınıp ”Kasten öldürmeye teşebbüs” hatasından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın akabinde B.A. hakkında ”Çocuğu taammüden öldürmeye teşebbüs” cürmünden Kayseri 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde müebbet mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Davanın karar duruşmasında tutuklu sanık B.A. ile mağdur eski kız arkadaşı G.O. ve taraf avukatları hazır bulundu. Duruşma, sanığın 18 yaşından küçük olması nedeniyle basına kapalı oturumda gerçekleşti.

”HAREKET HALİNDE OLUNCA BIÇAK BOYNUNA DENK GELDİ”

İddianamedeki sözünü tekrar ettiği öğrenilen sanık B.A. öldürme kastı olmadığını ileri sürdü.

B.A., şöyle konuştu:

”Okulumun etrafı tehlikeli olduğu için bıçak taşıyordum. G.O., bana ve kız arkadaşıma hakaret edince sinirlendim. Bıçağı omzuna saplayacaktım ancak G.O. hareket etti ve boynuna geldi. Çok korktum ve bıçağı yere attım.

Kanamasına durdurmak için yanına gittiğimde, G.O. bıçağı benim bacağıma sapladı. Birinci müdahalesini önemsemedim fakat akabinde 2 sefer daha sapladı. Şok halinde olduğu için G.O.’dan özür diledim. Kendisini öldürme kastım yoktu. Korkutmak maksadıyla bıçağı çıkardım. Hareket halinde olunca bıçak boynuna denk geldi. Pişmanım.”

”SES TELLERİMDE SORUN OLUŞTU, FİZİK TEDAVİ GÖRÜYORUM”

G.O. ise “Beni bilhassa mezarlığa çağırdı. Olayı tasarladı, olay sonrasında ses tellerimde sorun oluştu. Fizik tedavi görüyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık B.A.’yı, ”Çocuğu taammüden öldürmeye teşebbüs” hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırdı.

Ardından aksiyonun teşebbüs kademesinde kalması nedeniyle ceza 18 yıla, ‘tahrik’ indirimi ile de 13 yıla indirildi. ‘Yaş indirimi’ de uygulayan mahkeme, sanığı 9 yıl mahpus cezasına çarptırıp, tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir