Chery’den teknolojik konsept: GENE

Kısa müddet evvel TIGGO8 PRO, TIGGO7 PRO ve Omoda5 olmak üzere üç SUV modeliyle Türkiye pazarına tekrar yapacağı giriş açıklanan Çinli araba üreticisi Chery Automobile Co. Ltd., yeni teknik gelişmelerini kamuoyuyla paylaştı.

Marka, bu gelişimin en yeni yansıması olarak yeni bir vizyon konsept aracı olan GENE’yi Yaoguang 2025 Chery Teknoloji Günü’nde tanıttı.

GENE, güç kaynağı olarak elektrik gücü ve güneş gücünü birlikte kullanmasıyla dikkat çekiyor. TEKRAR konsepti çok sayıda Chery yenilikçi teknolojisiyle donatılmış olmasıyla da öne çıkıyor. Chery, TEKRAR ismini verdiği vizyon konsept aracı ile estetik ve teknolojiyi ustalıkla bütünleştiriyor. Yeni vizyon konsepti gelecekteki kaliteli seyahat çağına yönelik yenilikçi bir fikri ortaya koyarken, Chery’nin teknolojinin daha da ilerlemesi ve ulaşımın geleceğini şekillendirme konusundaki kararlılığını ve gücünü ortaya koyuyor.

Estetik ve teknoloji

GENE, Chery’nin olumlu genetik devamlılığını ve tasarımcılarının gelecekteki seyahat ekolojisi hakkındaki derinlemesine tahlilini ortaya koyuyor. Tıpkı vakitte Chery’nin gelecekteki araba üretim süreci ve global araç formları için yeni fikirleri gözler önüne seriyor. YENİDEN, Chery’nin gelecekteki tasarım lisanı için çok kıymetli bir adım manasına geliyor. 5 metre uzunluğa, 2 metre genişliğe ve 1,75 metre yüksekliğe sahip tam uzunluk bir SUV olarak tüm gereksinimlere karşılık veriyor. Arttan menteşeli kapılar, elektrikli sürgülü bagaj kapağı ve ayrıyeten iki drone ile elektrikli kaykaylara sahip. Bunun dışında araçta dört adet geniş koltuk bulunuyor. Her bir koltuk kaydırılıp döndürülebiliyor. Kokpiti 27 inç büyüklüğünde kavisli bir kumanda ekranı domine ediyor.

Chery Ring

Chery ayrıyeten görsel tasarım açısından, yeni konsept araç için karakteristik bir logo oluşturmak üzere sembolizasyon yoluyla temel logo olarak “Chery Ring” ögesini geliştirdi. Chery Ring ayrıntısı yalnızca bir logo olmakla kalmıyor, birebir vakitte farlar, radar, yan aynalar, elektrikli kapı kolu, stop lambası ve art logoda kullanılarak görünüm teknolojisine kapsamlı bir halde nüfuz ediyor. Konsept aracın dış gövdesi Chery Ring üslubunda dev bir halka izlenimi uyandırıyor. Bu, avangart ve modaya uygun bir görünüm sunarken, geleceğe yönelik bilim ve teknolojiye vurgu yapıyor.

İşlevsel aile tasarım dili

GENE iç tasarım açısından, dairesel askılı bir kabin tasarımı benimsiyor. Tasarım bileşenleri dairesel bir yapıda uygulanırken, hafif yapıya odaklanarak Chery’nin fonksiyonel estetiğini gözler önüne seriyor. Bilhassa kapının açılmasıyla, GENE’nin iç ve dış tasarım ortasındaki ‘bağı’ oluşturan ve böylelikle araca anında dinamizm ve teknoloji duygusu yükleyen “Chery Ring” oluşumu çabucak görülüyor. Chery’nin yeni imajı ve YENİDEN ile hayata geçirdiği “işlevsel” aile tasarım lisanı, geleceğin konsept araçlarının yeni tasarım trendine öncülük edecek.

Elektrikliye geçiş ve dijitalleşme trendi ile toplumsal estetik, çeşitlenme çağına girildi. Chery, 25 yıllık esaslı bir şirket olarak teknolojiye her vakit öncelik vererek yenilikçi istikametini geliştirdi ve kıymetli alanlarda kendine avantaj sağladı. YENİDEN, yeni çağda kullanıcıların değişen estetik standardına en pratik karşılık olurken, Çin araba markalarının tasarım konseptini geleceğe taşımaya yönelik gözü pek bir teşebbüs niteliğini de taşıyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir