Bursa Osmangazi’den Karadağ’da sünnet şöleni

BURSA (İGFA) – Bursa Osmangazi Belediye Lideri Dündar’a bu tertipte Osmangazi Meclis Üyeleri Hakan Köprülüoğulları ve Adnan Kurtuluş eşlik etti.

Ecdat yadigârı topraklarda yaşayan soydaşlar ile kardeşlik bağlantılarını sürdüren Osmangazi Belediyesi Karadağ’da birçok Osmanlı yapıtının bulunduğu Rojaye kentinde toplu sünnet şöleni düzenledi. Karadağ İslam Birliği Başkanlığı işbirliğinde gerçekleşen sünnet şölenine katılan Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, düzenledikleri toplumsal ve kültürel etkinliklerle Balkan coğrafyası ile gönül bağlarını güçlendirdiklerini söyledi.

Balkanlar’daki soydaşların her fırsatta yanında olmaya çaba gösterdiklerini söz eden Lider Dündar, “Buradaki soydaşlarımız bize Osmanlı’nın emanetidir. Bu topraklarda, kendi örf ve adetlerimizin unutulmaması, geleceğe aktarılması ismine çeşitli etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Karadağ’ın Rojaye kentinde İslam Birliği Başkanlığımız ile birlikte 100 yavrumuzu sünnet ettirdik. Bu aktiflikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Sünnet şöleninde soydaşların büyük ilgisiyle karşılaşan Dündar, sünnet olan çocuk ve ailelerine çeşitli ikramlar verdi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle gün uzunluğu devam eden sünnet şölenine Lider Dündar’ın yanı sıra; Rojaye İslam Birliği Lideri Ernad Ramovic, Rojaye Belediyesi Meclis Lideri Almir Avdiç, Rojaye Boşnak Partisi Lideri ve Milletvekili Mirsad Nurkoviç, Osmangazi Belediyesi Meclis Üyeleri Hakan Köprülüoğlu ve Adnan Kurtuluş katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir